Problemy z byłą żoną

Bardzo wiele kobiet, które związane są z rozwiedzionym mężczyzną, skarży się na kłopoty z jego byłą żoną. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ona matką jego dzieci. Nic dziwnego, że mężczyzna po rozwodzie utrzymuje kontakty z byłą żoną, jeśli ma z nią dzieci. Nowe żony chciałyby wymazać tę poprzednią z pamięci męża, ale to nie takie proste. Przecież ojciec powinien utrzymywać kontakty z własnymi dziećmi. Tak więc rodzice, chcąc nie chcąc, muszą się co jakiś czas spotykać. No cóż, aby sytuacja nie była drażliwa dla nikogo, obie panie muszą pamiętać o jednym: pierwsza żona nie może uważać się za członka nowej rodziny byłego męża tylko dlatego, że jest matką jego dzieci. Druga nie powinna natomiast żądać, aby mąż całkowicie zerwał kontakty z byłą żoną.

Wiele zależy od ciebie
•    Nigdy nie powinnaś traktować pierwszej żony jak swojego wroga. I w żadnym wypadku nie krytykuj jej sposobu wychowywania dzieci.
•    Nie rywalizuj z pasierbami, bo tak naprawdę złościsz się nie z ich powodu, a z powodu ich matki. Zrozum, że twój mąż nie kocha dzieci bardziej niż ciebie, tylko zupełnie inaczej. Jest przecież dobrym, odpowiedzialnym ojcem.
•    Nie dyskutuj z mężem na temat wysokości płaconych przez niego alimentów. Namów go raczej, aby z byłą żoną dokładnie ustalił, kto i w jakiej części bierze na siebie koszty utrzymania dzieci.
•    Poproś męża, by starał się nie dzwonić do byłej żony bez naprawdę ważnej przyczyny.
•    Jeśli bardzo denerwują cię wizyty byłej żony, mów o tym otwarcie. Masz wpływ na to, kto i kiedy przychodzi do twojego mieszkania.
•    Postaraj się stworzyć nowy krąg przyjaciół, w którym byłoby jak najmniej wspólnych znajomych twego męża i jego byłej żony. Ale nie wymagaj od męża, aby zupełnie zrezygnował z dawnych kontaktów.
•    Nie pozwól, aby była żona zmusiła cię do przyjęcia roli kozła ofiarnego: nie daj sobie wmówić, że tamten związek rozpadł się z twojej winy.
•    Jeśli ona natrętnie próbuje wkraczać w wasze nowe życie, daj jej wyraźnie do zrozumienia, jak bardzo jesteście szczęśliwi-we dwoje.